wtorek, 26 marca 2013

Duże M z małą historią.


M - to nie tak miało być. Literka miała być do kompletu inicjałów Pary Młodej, ale... . No właśnie ale, strasznie się wygięła.Mimo że kupujemy drewno suszone o wilgotności 5-8% to po złożeniu w temperaturze pokojowej drewno nadal pracuje i tendencję do wyginania się (łódeczkowanie). Dzieje się tak wtedy kiedy drewno (deska) jest bardzo szeroka. Litera M ma wymiar 31 wysoka / 28 cm szeroka.  
No i co mieliśmy z nią począć. Red wrzucił ją w grubościówkę, ale uparta była i trochę ja pokiereszowało. Dostała małego uszczerbku. Jednak z deka ją "odchudziłam" i znowu było M z klasą.
Jednak nadal coś mi w niej nie pasowało bo była taka pospolita, a przecież staramy się tworzyć rzeczy niepowtarzalne i niebanalne. Co miałam z nią począć stwierdziłam, że zostanie z nami. Wymyśliłam , że Red wytnie mi w szerokiej nodze trzy serduszka, ale jak to on, włączyło mu się myślenie i stwierdził "nie, to za proste, a może dekor?"  A że ja niecierpliwa jestem zaraz mu wymalowałam, wypaćkałam i co miał zrobić, biedak musiał ciąć, choć było grubo po 22.00 godzinie.
Taka oto historia naszej "M".

A dlaczego zostaje z nami? 

Bo mam świętą trójcę których imiona zaczynają się na literę M.

Iz


14 komentarzy:

 1. Potrójny wzór do mnie przemawia (jest taki ludowy, polski). Ślicznie to sobie obmyśliliście, dając tej literce życie dla siebie i takie znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna... jejciu a ten dekor zniewalający!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wyszła literka! Myślę, że fajnie się stało, że to jednak dekory, a nie serduszka! Cudnie się ten ażur prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. M po prostu zniewalające, Boże, jaki z Was świetny duet.Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 5. I to mi się podoba ;) Za jakiś czas zgłoszę się po taki dodatek do pokoju córki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Suuuuper... Jejku, skąd tu tyle (w sieci) utalentowanych osób...???

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest doskonała...
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja z podziękowaniami za cudowny prezent świąteczny- ogromna niespodzianka i jakże wspaniały dodatek do świątecznego wystroju!
  Wielkie dzięki:))))
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
  A literka M fantastyczna- i oryginalna:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie. Co do "łódeczkowania" - próbowaliście robić klejonki? Czy wycinacie tylko z całych desek? Klejonka zminimalizowałaby ten efekt pracy drewna.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...