poniedziałek, 16 kwietnia 2012

PIŁA SPEAR&JACKSONOto mój nowy nabytek z niedzielnego bazaru staroci. Piła ręczna SPEAR&JACKSON ze stajni SHEFFIELD do cięcia poprzecznego, tzw cross są w. Zęby dosyć drobne, wymagają ostrzenia. Spójrzcie na ten piękny medalion. Jest całkiem duży w porównaniu z medalionami innych firm. Stan całkiem niezły. Wymaga lekkiego tuningu ale na pierwszy rzut oka wygląda na to że nie będzie z tym większego problemu.


Oto trochę dodatkowych informacji i historii:
Spear & Jackson, Inc. jest jedną z najstarszych firm produkujących narzędzia ręczne. Skupia ona również inne popularne firmy jak np. Robert Sorby (narzędzia do toczenia drewna), Moore&Wright (narzędzia pomiarowe) oraz wiele innych. Główna siedziba firmy znajduje się na Florydzie. Korzenie firmy Spear&Jackson sięgają aż do roku 1760 kiedy to wytwórca tekstyliów John Love zdecydował się założyć wytwórnię stali w Sheffield w Anglii. Sheffield było zagłębiem produkcji stali ze względu na obfitość surowca. Do biznesu Johna Love przyłączył się zamożny kupiec Alexander Spear który pochodził z pobliskiej miejscowości Wakefield a nowa firma przyjęła nazwę Spear&Love. W następnych dziesięcioleciach firma postanowiła skupić się na produkcji pił. Biznes rósł. W 1814 roku do firmy dołączył nowy uczeń Sam Jackson który to okazał się zdolnym asystentem i w 1830 roku firma zmieniła nazwę na Spear&Jackson. Firma ma już ponad 252 lata i całkiem nieźle sobie radzi. Nie będę zanudzał tu całą historią i jej wynikami handlowymi, oczywiście jesli ktoś chce mogę dopisać dalszą część historii.3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Nawet bardzo elegancka. Trochę kosmetyki i będzie nawet do używania. Trzeba założyć zarękawniki i można ciąć nawet w garniturze ;)

      Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...