środa, 24 maja 2017

Drewniane kostki do zabawy.


 " Rozwój poszczególnych zmysłów jest bardzo ważny, a ich prawidłowe współdziałanie nie do przecenienia. Dlatego warto pomagać dzieciom przez całe ich dzieciństwo rozwijać wzrok, słuch, dotyk i równowagę. Najlepiej robić to przez wybór odpowiednich zabawek, zwanych zabawkami sensorycznymi ". Cytat zaczerpnięty z jednego ze znanych portali. 

 Coraz częściej sami decydujemy się wykonać coś dla naszego malucha, bo jest to dla nas frajda. Satysfakcja, że zrobiliśmy coś sami i dziecko się tym bawi. Takie zabawki, pluszaczki, misie, kocyki, samochodziki zazwyczaj są kolorowe, co pobudza dzieciaki i chętnie po nie sięgają, bawią się.

Mamy też zabawki drewniane, niczym nie wykończone,po prostu surowe drewno i nasz maluch sięga po nie równie chętnie co po kolorowe Hot Wheels'y. A jak widać na poniższych obrazkach to samochodziki poszły na chwilę w odstawkę. 

Wykonaliśmy też parę zabawek dla dzieci naszych znajomych i  każdy z nich potwierdza że dzieciom się podobają i często się nimi bawią.

Myślę że przy odrobinie chęci i zaangażowania możecie sami ze swoimi pociechami pokusić się  o wykonanie swoich zabawek. Czas spędzony nad ich konstruowaniem, przy zaangażowaniu obu stron jest bezcenny. 

Jak Wam się podoba taki pomysł?2 komentarze:

 1. Misio Cuuudowny jak i kostka Reewelacja !!!! :)))) Na prawde Suuper pomysl i Cuuudowne wykonanie :)))) Pozdrawiam Was Cieplutko ii Slonecznego Dnia Zycze :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko u nas leje , wieje. Nie na marne bolała mnie noga ..... z 29 stopni spadek do 12 stopni. Toż to jakiś szok. mam nadzieję, że lato takie nie będzie!!!! Bo skargę napiszę tam do góry. Wielkie dzięki.
   Moja kreatywność związana jest z kilku tygodniowym malowaniem białą farbą. Można mieć dość. Miłego :)

   Iz

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...