piątek, 12 września 2014

Moc czerwieni.Przydało by się trochę tej MOCY!
Pogoda nie do końca fajna, dobrze że nie pada deszcz. Ale grzybki za to będą.
Tylko jak tu iść do lasu jak wszystkich po kolei opanowuje choroba?

Mocy, mocy mi potrzeba !!! 
Może czerwony kolor mi jej doda?

O Czerwieni - najgorętsza ze wszystkich barw, to kolor życia, emocji i skrajnych uczuć. Uznawany za kolor ponad kolorem, ma on wiele znaczeń, często w zależności od kultury, - sprzecznych.

W Chinach symbolizuje, - szczęści i miłość. W czerwonej sukni panny młode biorą ślub wierzą w szczęście i powodzenie związku. W Afryce to kolor żałoby.

W Polsce głównie jest to kolor miłości, w dowód głębokiego i gorącego uczucia kupujemy czerwone róże, a symbolem walentynek są czerwone serca.  To kolor kojarzony z pasją, domeną czerwieni jest życie, piękno i witalność.

Z drugiej jednak strony jest to kolor aktywny, - czerwone samochody mają charakter sportowy, często jest to kolor wiązany z agresją. Barwa czerwona użyta w odpowiednim kontekście może kojarzyć się z powstaniem, rewolucją, śmiercią, walką.
 
Wpływ tej barwy na nas


Z badań wynika jednoznacznie, że czerwień jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem. Nie należy malować pomieszczeń na czystą czerwień, dużo lepiej sprawdzają się odcienie stonowane, chłodzące i pastelowe.
 
Czerwony jest kolorem dynamiki i przyciąga uwagę, pasuje do pomieszczeń, w których panuje duży ruch, jak na przykład hall, korytarz, pokój do ćwiczeń.
 
Czerwień ze względu na silny ładunek emocjonalny jest często używana w reklamie. Najczęściej wykorzystuje się tu fakt, że barwa ta wyróżnia się spośród innych. Warto zauważyć, że wszelkie promocje, czy "okazje" są opisane przede wszystkim na czerwono.
 
Czerwień jest kolorem czakry korzenia. Symbolizuje pewność siebie, dobre funkcjonowanie w codzienności, rozwój osobowości, wiązany jest też z lękiem i niepokojem.

Ciekawostka


W „Journal of Personality and Social Psychology” opublikowano ciekawe badania wykazujące męskie preferencje wobec koloru czerwonego. To, co było dla kobiet tajemnicą, uzyskało teraz naukowe, psychologiczne potwierdzenie najłatwiej poderwać mężczyznę, - kobiecie ubranej w czerwień! To ona ma większe szanse na randkę w cudownej oprawie, w eleganckiej restauracji, mężczyźni są skłonni wydać więcej. Nie wiadomo do końca, dlaczego tak się dzieje, być może jest to energia kojarzona z seksualnością, a może odzywają się dawne wzorce, kiedy to mężczyzna zdobywał i polował, a czerwone mięso było podstawą pożywienia ludzi pierwotnych

Osoby urodzone w czerwonej energii cechuje dynamika i predyspozycje, by być liderem. W życiu kierują się intuicją i to ona pomaga im podejmować większość trafnych i kluczowych decyzji. Czują się nieco samotne i nie do końca rozumiane.

Wiedzą, co zrobić, by osiągną to, czego pragną. Wyznaczają sobie wciąż nowe cele i wyzwania dążą do nowych odkryć. Potrafią przekonać innych do własnych projektów, mają silną osobowość i zawsze pozostają sobą. Są nieco uparte, a czasami nawet mogą być despotyczne, odbierane, jako osoby nieprzewidywalne i zamknięte w sobie.  Z pewnością nie pozostaną niezauważone ich energia przywódcy, obrońcy i przewodnika przyciąga ludzi. Osoby urodzone w energii koloru czerwonego potrzebują ograniczać ten kolor w swoim otoczeniu, wnętrzach i ubiorze, inaczej nadmiar tej aktywna energia może być powodem stresu, wybuchowości i nerwowości. Może być też przyczyną przepracowywania się i zmartwień.

WAM również życzę dużo energii na dzisiejszy dzień.


8 komentarzy:

 1. Moc jest z nami!!! Piękna czerwień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hihi "niech moc będzie z Wami"
   To taka efektowna czerwień.

   Miłego dnia Sylwia.

   Iz

   Usuń
 2. Lubię taką pozytywnie soczystą czerwień :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to tak jak i ja, uwielbiam ten kolor, lubięją w ubiorze w dodatkach.

   Miłego dnia Iz

   Usuń
 3. oj tak...ma moc:-) śliczna i soczysta na tych Waszych serduszkach :-)
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justynka dzięki. Mocy to by mi się przydało, bo jakoś nie mogę się dzisiaj zebrać. Ech...

   Miłego dnia
   Iz

   Usuń
 4. bardzo lubię czerwony kolor, lubię czerwone ubrania, przedmioty i wszelkie dodatki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie nie każdy lubi ten kolor, ale ma on coś w sobie co pobudza i jest taki, taki...wyróżnia nas.

   Pozdrawiam Iz

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...