Od góry:
- piła DOZUKI (grzbietnica) - grubość brzeszczotu 0,3mm. Nadaje się do cięcia wzdłuż i w poprzek włókien do głębokośic ograniczonej górnym usztywnieniem brzeszczotu. Doskonała do wczepów.
- piła KATABA (płatnica) - grubość brzeszczotu 0,6mm. Nadaje się do wszelkiego rodzaju prac ze wględu na grubszy brzeszczot i można ją uznać za uniwersalną. Można nią wykonywac długie i głębokie cięcia ale przede wszystkim w poprzek włókien.
- piła RYOBA - grubość brzeszczotu 0,45mm. Dwustronna. Z jednej strony zęby do cięcia poprzecznego a z drugiej do cięcia wzdłużnego
Specyfika pił japońskich polega na tym że cięcie materiału następuje przy ruchu w którym piłę ciągniemy do siebie. W tradycyjnych piłach europejskich cięcie następuje przy odpychaniu piły od siebie. Ruch ciągnący pozwala na zastosowanie w piłach japońskich dużo cieńszego brzeszczotu. Przez to brzeszczoty są bardziej odporne na pęknięcie i bardzo giętkie. Cienkie brzeszczoty to również wysoka precyzja cięcia. Używamy do cięcia dużo mniej siły niż w piłach europejskich.
Co to wczepy? Kurcze, jakie to fajne wiadomości są, gdzie ja bym się o tym dowiedziała, jak nie u Ciebie, dzięki! Bardzo ciekawe.
OdpowiedzUsuńO KUrdę ! moze bym takie mojemu R na zająca sprawiła, droga to impreza i dostępna?
OdpowiedzUsuń